Életem legjobb nyarát tudhatom magam mögött, száz meg egy ismerőst, barátot találtam, többükkel most is tartom a kapcsolatot. Imádtam a görög mentalitást, a „mindig jut idő egy kávéra” felfogásukat, a jókedvet, a nyelvet, a szabadságot.
Igaz, hogy a munkaidő szigorúan betartott volt, viszont sose tűnt hosszúnak. Volt olyan, hogy egy átbulizott és eléggé csak alkoholmámorban úszó éjszaka után is menni kellett és csinálni. Sok-sok vízzel, csokival és jókedvvel, valamit azzal a fejedben, hogy a munkaidő lejárta után, kifekszel majd a tengerpartra, egy pálmafa alatt hűsölsz, vagy éppen a városban fagyizol, koktélozol, kávézol, mindenért kárpotol.
Mindig csak amiatt tudtam, milyen nap van, hogy éppen jöttek, vagy elmentek a vendégek a szobáimból.
Sose volt gondom semmi másra, csak, hogy 100%-osan elvégezzem a rám bízott munkát, utána pedig enyém volt az egész hátralevő nap.
Egy 5 percre lévő takaros kis vendégházban kaptunk szobát, unokatestvéremmel, (mivel ketten vágtunk neki a kalandnak). A legjobb ebben, hogy csupa fiatallal, a mi hotelünkben levő emberrel laktunk egy házban. Volt itt szintén szerencsét próbáló, szerb, ukrán, szlovák, holland, brazil, német, olasz és mi magyarok. Imádtuk egymást, igazi családdá kovácsolódtunk.
Általában reggel 7-kor kezdődött a napunk. Elkezdtük a medence, a hotel tengerparti étterme, a szauna, a fő étterem, valamint a mosdók, a recepció és a fő bár kitakarításával. Mindenki más-mást csinált, egy óra alatt végeztünk is. Ezután kb 15-20 perc reggeli és nekivágtunk a napnak.
Mindenki a kis füzetével – melyben megkaptuk, melyik szobából távoznak, melyikbe jönnek, hol lesz ágynemű csere, hol szimpla takarítás – elindult a saját kis kitakarítandó bungallója felé.
Kb. 3 órára mindig készen is lettünk. Ebédeltünk – igen, általában ilyenkor szoktunk, mert teli hassal, tuti nem lett volna kedvünk visszamenni 40°C-ba dolgozni-, és miénk volt az egész nap. Hol úszni mentem, vagy várost nézni, hol az ott megismert egyik barátnőmmel fagyizni, vagy amihez éppen kedvünk volt.
Esténként, amikor mindenki végzett, (a kis „családunk”, bartenderek, pincérek, recepciósok és animátorok, szóval szép kis csapat) kiültünk a balkonra, söröztünk, nevettünk és nagyon jól éreztük magunkat, volt úgy, hogy hajnalig. (Igen, másnap megint munka volt, de hidd el, fel sem tűnt és nem zavart a sok kihagyott alvás nélküli óra. MAJD ALSZOL HA HAZAJÖSSZ!) Persze volt, hogy már elég volt, már nem bírom, de olyankor kimentem a partra, ültem a homokban, hallgattam a tenger morajlását és feltöltődtem energiával a következő napokra.
Már az első nap megtapasztaltuk, milyen kedvesek és közvetlenek a görögök. Az első hét végén pedig, úgy beszéltek és vontak be minket a beszélgetésekbe, mintha tényleg ezer éve ismernénk egymást. Sajnos az angol nyelv nem tartozik az erősségeik közé, - persze voltak kivételek - de mindig próbáltak kézzel-lábbal mutogatni. Ez főleg néha azért volt kellemetlen (csak kellemetlen és NEM nehéz), mivel mi housekeeperek csak görög, idősebb kolléganőkkel voltunk körülvéve egész nap. Ezek a napok, párszor (mindig) nagyon sok vicces szituációt szültek. Viszont nekik köszönhetően tényleg sok görög szóval gazdagodott a szókincsünk, amit szerintem kb már a második hónap végére szinte normálisnak vettünk, mi is használtunk. Volt egy 40 év körüli munkatársnőm, akit én tanítottam angolul.
Összességében: életem legnagyobb élményét köszönhetem a Del Reynek, Kosz szigetének és a Hotelnek. Mai napig vissza szeretnék menni és a mai napig emlékszem szinte minden ott töltött napra.
Tényleg semmi más nem kell, csak, hogy szeress mosolyogni, légy kedves – ez nagyon fontos – , légy nyitott, ne légy bunkó és udvariatlan és mindenkit megnyertél magadnak! És, ha ez így van, akkor mindenki szeret és jó társaságban töltöd el a nyarat. Csupa új embert ismersz meg, rengeteg tapasztalatot gyűjtesz, amit alkalmazhatsz életed más területein is.
Olyan gyorsan elröpült azaz öt hónap, mégis annyi minden történt az idő alatt.Őszintén, szerintem, ha valaki egyszer nekivág és imádja – ahogy én is tettem – az nem tudja és nem is akarja kitörölni a szívéből és a fejéből a jellegzetes görög nyár érzését.
Te is szeretnél ilyen élményeket?
- Nincs gyakorlatod a hotelmunkák / vendéglátás terén, de szeretnél belekóstolni ebbe a világba?
- Jól beszélsz egy vagy több idegen nyelvet és érdekel a szállodák világa?
- Csak pár hónapos munkavállalást tervezel vagy pont jól jönne egy nyári diákmunka Görögországban?
A Work Experience Greece program az ideális választás, ha régóta szíved csücske Görögország és szívesen vállalnál valamelyik gyönyörű tengerparton nyári / szezonális munkát! A szállodák ingyenesen gondoskodnak a szállásodról és az ellátásodról, így nem kell a kintléted alatt költened semmire. A részvételhez nem kell diáknak lenned, nem kell tudod görögül, és ami a legjobb: előzetes gyakorlat sem szükséges. Csak vágj bele!
Nem tudsz elhelyezkedni, mert nincs gyakorlatod, vagy rendelkezel tapasztalattal, de nem elég nívós helyekről? Szeretnéd erősíteni az idegen nyelvtudásodat? Mindig is vonzott Görögország? Referenciát szeretnél szerezni egy 4-5 csillagos külföldi szállodától? Ha bármelyik kérdésre IGEN a válasz, akkor ne hagyd ki ezt a lehetőséget!
- Szükséges kezdőtőke: kb.180.000 Ft
- Programdíj: 300 GBP
- Fizetés: nettó €640-730/hó (munkanapok számától függően)
- Bónusz: nettó €150 a szerződés végén
- Pozíciók: felszolgáló, bartender, szobalány, bellboy, recepciós, hostess, konyhai kisegítő, szakácssegéd, mosogató, medencefelügyelő, lifeguard
- Lokációk: Rodosz, Korfu, Kréta, Kos, Zakynthos, Santorini, Naxos, Chalkidiki
- Szállás: ingyenesen biztosított
- Ellátás: ingyenesen biztosított
- Elvárások: magabiztos angol vagy német nyelvtudás (bizonyos pozikhoz alapfok is elég)
- Szerződés hossza: 2.5-6 hónap között szabadon választható (április & október között)
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Résztvevőnk tollából: Egy animátor mindennapjai
- A tervtől a kiútig
- Jótanácsok a pályázati anyag elkészítéséhez
- EHIC - Azaz mindent a TB-ről
- A spanyol mentalitás
- Ismerd meg Lanzarote szigetét közelebbről!
- Ismerd meg a gyönyörű Korfu látnivalóit
- Tóth Máté - Ennyi pénzért elindulni?
- Erkölcsi bizonyítvány és igénylése
- Szakmai gyakorlatos ügyintézés - Spanyolország
- Egy kis ízelítő Rodosz szigetéről :)
- Szobalánykodás egy résztvevőnk tollából
- Mi lesz a legfurcsább Spanyolországban?
- A Kanári-szigetek a praktikum szemével
- Halász Kata - Egy görög hajóút
- Mi a szösz az a svédasztal
- Hogy kerüld el a mentális lejtőt
- Farkas Daniella - Interjú Ciprusról
- Látnivalók Kréta szigetén
- A napos part központja: Malaga
- Miért 300-500Eur a fizetés a Work Experience Programoknál?
- Work Experience programok
- Anyakönyvi kivonat igénylése
- A mesés mallorcai strandok...
- Miért rúghatnak ki? És ha megtörtént a baj, mi a teendő?
- Tóth Máté - Hogyan legyünk jó pincérek
- Konyhai kisegítés - egy bulis munkakör távol a vendégek zajától
- Hegedűs Anna - A recepció élete
- Halkidiki és a szerzetes köztársaság.