Június másodikán 3 óra környékén megérkeztem Mallorcára azon belül Can Picafortba. A szerződésem 5 hónapra szólt, mint konyhai kisegítő. Mikor felvettem a kapcsolatot velük kérték az érkezésem időpontját így meg is voltam nyugodva, hogy majd biztosan tárt karokkal várnak. Hát nem igazán így volt, mert a Managernek pont szabadnapja volt. Így 2 éjszakát szállodai szobában töltöttem majd átvittek a szálloda láncon belül egy másik épületbe ahol megkezdtem a munkámat.
Mosogattam két hétig közben folyamatosan fény derült arra, hogy jól beszélek németül meg angolul. És tudni kell, hogy Mallorcán a vendégek 70%-a német. Két hét mosogatás után az ottani főnök asszony elbocsájtott, amit azzal indokol, hogy nem végzem jól a munkám. Ez akkor hideg zuhanyként ért, de a nyár végére az ismeretségeim révén megtudtam, hogy utána vissza szerettek volna hívni, de a másik hotel ahová áthelyeztek nem engedett, mert annyira meg voltak elégedve velem. :) Tehát két hét után átkerültem egy másik hotelba ahol már pincérnő voltam.
Új szállásom is lett, egy lengyel lánnyal és egy lengyel fiúval költöztem egy szobába. Hozzátenném, hogy ez a mi saját választásunk volt, hogy együtt szeretnénk lakni. Az elejétől kezdve nagyon jól éreztem magam, nyolcan voltunk gyakornokok, voltak Bulgáriából, Olaszországból, Lengyelországból is. Igazi családdá kovácsolódtunk és nem csak gyakornokok, hanem az ott dolgozókkal is. Minden hónapban tartottunk közös vacsorákat, bulikat.
Rengeteget tanultam beleláttam egy 3 csillagos hotel működésébe. És már a mosogatást sem bánom az is tapasztalatszerzés volt. Később már a büfét is én csináltam az étteremben. A munkaidőnk úgy nézett ki, hogy reggel 8 kor vagy fél 8 kor kezdtünk és délben végeztünk. Ez után meg kezdődött a hatórás szieszta, amikor mindenki levonult a tengerpartra. Mindig meg volt a megszokott helyünk és az összes gyakornok ott találkozott, voltunk vagy 15-20 is. Ha épp nem volt kedvünk a tengerben fürdeni, akkor beültünk egy koktélra, mivel ez egy kis falu volt, ismertek már minket nem is kérdezték mit kérünk csak hozták, és mivel tudták, hogy ott dolgozunk a faluban ezért rendszeresen kedvezményt is kaptunk.
Aztán a szieszta végén: hat óra, vagy fél 7-kor megkezdődött a munka. Estére már sokkal elegánsabb munkaruhánk volt a vendégek is elegánsan fel voltak öltözve. Az este általában 3 órából állt bár augusztusban azért voltak kivételek. Ekkor persze kifizették a pluszóráinkat. A zárás 10 órára volt tehető augusztusban inkább 11. Utána a hotel előtt ült a fáradt csapat, megvártunk mindenkit és mentünk le a partra bulizni. Egyszerűen leírhatatlan érzés mikor az ember a tengerparton bulizhat a barátaival, a homokba táncolva.
Annyira sokat voltunk együtt, hogy ez alatt a pár hónap alatt hihetetlenül megismertük egymást. Együtt sírtunk együtt nevettük. Együtt ünnepeltük meg mikor megkaptuk a fizetésünket és akkor is együtt koplaltunk mikor már nem volt pénzünk. :) A nap 24 órájában együtt voltunk. A legtöbben csak angolul beszéltek, de a nyár végére már kialakult a sajátos Spenglish :) Én úgy mentem ki, hogy egy szót se tudtam, de augusztusban már simán el tudtam beszélgetni a spanyol munkatársaimmal.
Október 20-ig szólt a szerződésem, a lengyel barátaim már szeptemberben elmentek, mert ők előbb kezdték a szezont. Én voltam az utolsó gyakornok, mindenkit elbúcsúztattunk. Mindenkinek hatalmas búcsú bulit tartottunk. Létre hoztunk Facebookon egy csoportot is és napi kapcsolatban vagyunk. Úgyhogy tárt karokkal várnak Bulgáriába, Olaszországba, Lengyelországba is és természetesen Mallorcára is. És az utóbbiban 100%-ig biztos vagyok, hogy visszatérek.
Életem legszebb 5 hónapja volt a világ egyik legszebb helyén élhettem, és csodálatos embereket ismerhettem meg rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem és, hogy ezt véghezvihessem kellett egy olyan cég, ami segített valóra váltani az álmomat : köszönöm del REY International! :D
Te is szeretnél ilyen élményeket?
- Szeretnéd a kötelező szakmai gyakorlatodat egy jól fizető munkahelyen, Spanyolországban tölteni?
- Értékes referenciát szeretnél szerezni, ami a későbbi álláskeresésénél ajtókat nyit meg előtted?
- Erasmus/Pannónia ösztöndíjat szeretnél igényelni?
- Mindig is vonzott a Kanári-szigetek vagy a Baleár-szigetvilág - és tetszik az ötlet, hogy nem kell spanyolul tudnod?
Ha fizetett külföldi szakmai gyakorlat érdekel Spanyolországban, akkor az Internship Spain program keretében több helyszín ajánlatai közül válogathatsz - spanyol nyelvtudás nélkül is! A gyakorlati idő alatt a szállás és ellátás ingyen biztosított, valamint min. €300-400/hó zsebpénzre is számolhatsz. Ezt az összeget tovább növelheti az iskoládtól igényelhető Erasmus/Pannónia ösztöndíj is.
A szakmai gyakorlatos helyet hónapokkal előre tudjuk neked biztosítani, így időben és kényelmesen le tudsz adni az iskoládnak minden iratot. És ami a legjobb: mivel a Kanári-szigeteken örökké nyár van, így ha az Internship programot választod, akár télen is élvezheted a meleget és az óceán közelségét (míg itthon másoknak csak a vacogás jut).
- Szükséges kezdőtőke: kb. 180.000 Ft
- Programdíj: 300 GBP
- Juttatás: nettó €300-400/hó
- Pozíciók: felszolgáló, bartender, szobalány/takarító, recepciós, konyhai kisegítő, animátor, hostess, szakácssegéd
- Szállás: ingyenesen biztosított
- Ellátás: ingyenesen biztosított
- Elvárások: magabiztos angol vagy spanyol nyelvtudás & hallgatói jogviszony
- Szerződés hossza: 2-6 hónap között szabadon választható
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Varga Anna - Először repülsz?
- Partytime - azaz mi akad Spanyolhonban a munka után
- A spanyol mentalitás
- Ismerd meg Lanzarote szigetét közelebbről!
- Szobalányok A-tól Z-ig
- Szakmai gyakorlatos ügyintézés - Spanyolország
- Szobalánykodás egy résztvevőnk tollából
- Hárman, Párban, Egyedül
- Fuerteventura, a hatalmas hullámok szigete
- Mi lesz a legfurcsább Spanyolországban?
- A Kanári-szigetek a praktikum szemével
- Repjegyfoglalás egyszerűen
- Hegedűs Anna - Veled is megtörténhet
- A napos part központja: Malaga
- Miért 300-500Eur a fizetés a Work Experience Programoknál?
- A mesés mallorcai strandok...
- Tóth Máté - Hogyan legyünk jó pincérek
- Puskás Petra - Interjú Lanzarotéról
- Sári Noémi - Interjú Lanzarotéról
- Hegedűs Anna - A recepció élete