Repjegyfoglalás egyszerűen
Számtalan kérés fut be hozzánk érdeklődőktől, kiutazóktól, hogy segítjük vagy netán megszervezzük e a kiutazásukat. Ennek egyetlen egy oka van, hogy rengeteg tévhit kering manapság a repülésről és a jegyek lefoglalásáról. Az alábbi pár főbb pontban megismerhetitek azokat a dolgokat amiket feltételen észben kell tartani és azokat amiket messziről kerülni kell.
Első lecke: HOL KERESSEM?
Egy tanácsot fogadj meg, az utazási irodákat kerüld el messziről. Nem te leszel az első aki ha bemegy kap egy horribilis árú jegyet, hisz nekik a profit a lényegük, nem pedig a te boldogságod. Mindenki számára javasoljuk az internetes foglalási oldalakat mint a Skyscanner.hu a pelican.hu, vagy a légitársaságok külön oldala (Air Berlin, Austrian, Iberia, Alitalia)
- Miért? Mert 5 perc kattintgatás alatt remek képet kaphatsz a jegyek alakulásáról, és bármikor igénybe veheted őket.
Második lecke: MIT KERESSEK?
Kezd az alapoknál. Budapest-Lanzarote és nézd meg mit dob ki. Ne kezd el bonyolult útiterveket szőni ilyen-olyan átszállásokkal, mert baj lehet a vége. Hagyd hogy a rendszer kilistázzon mindent és alaposan olvasd át az összes offert, úgy hogy az alábbiakat figyeled:
- Reptér ahova érkezel: Légy benne biztos, hogy az a legközelebbi reptér, hisz példaképp a Kanári szigetek mindegyikén van egy és nem jó ötlet, ha Grand Canáriára foglalsz, Lanzarote helyett.
- Hányszor kell átszállnod: Nyilván a legolcsóbb utak nem mindig a legjobbak, hisz lehet, hogy nagy kerülővel, vagy több órás várakozással éred majd csak el a végcélod. Ezzel komoly bajba nem kerülhetsz, de igen kényelmetlenné teheted az utadat, ha 10 órát várnod kell valahol.
- Mikor érkezel: Nyilván a dátum az dátum, de akkor sem mindegy, hogy hánykor szál le a géped. A legjobb a kora reggeli/hajnali érkezés vagy maximum a délután. Ekkor van tömegközlekedés, buszok, lehetőségek, hogy könnyedén juss el a hoteledig. Ha éjfélkor érkezel akkor ezek nagy része nem elérhető, és marad a taxi néha fájó csekkje.
-
A legfontosabb: Hány órád van az átszállásra.
- Ha egy gép landol egészkor, jó esetben 20 perc alatt kecmeregsz ki a folyosóra, pláne ha rossz helyre ültél. Ekkor még át kell magad verekedni az érkezők terminálján egészen a transzferig majd az induláshoz. Egy egy Heathrow méretű reptéren igen hosszú időt vehet igénybe és ha ezt elfelejted akkor igen komoly bajban találhatod magad. Abban az esetben, ha időben landolsz, de nem éred el a géped a társaságok nem biztosítanak új jegyet a következő járatra, így marad a telefon és az itthoniak riasztása.
- Ahhoz, hogy ezt elkerülhesd egyetlen egy szabályt kell megtanulnod: EU-n belül minimum 2 órát, azon kívül minimum 3 órát kell tervezned az átszállásra foglaláskor.
Harmadik lecke: HOGYAN FOGLALJAM?
A legtöbb foglalási oldalon közvetlenül lefoglalhatod a jegyet, de egyes portálok/társaságok a saját oldalukon foglalhatók csak. Legyen bármelyik, mindig alaposan nézd át az összes dátumot, útvonalat és személyes adatot mielőtt foglalsz. Az olcsó jegyek nem módosíthatók, így a foglalás után nincs lehetőség a változtatásra. Mire figyelj:
- Dátumok rendben legyenek a tervezett érkezéshez
- Csekkold az átszállásokat
- Csekkold a személyid/útleveled számát, lejáratát. Neved, címed, telefonszámod és minden adatot, mert csak így engednek fel a gépre.
- Csekkold az e-mailed, mivel mindig ide küldik ki a foglalásod megerősítését is. Ha ehhez nem férsz hozzá akkor baj van
- Csekkold a súlykeretet és annak összetételét. Az olcsó jegy valamiért mindig olcsó, és kellemetlen, ha 1kg extráért, vagy mert egy csomagnak számít a laptop és kistáska fizetned kell a reptéren.
Negyedik lecke: MIT ADJAK LE A KOORDINÁTOROMNAK?
Nem szükséges elküldened a teljes foglalási e-mailt, mert rengeteg elírásra adhat okot. Egyszerűen az alábbi 4 fő adatra van szükségünk: indulási+érkezési reptér, érkezés dátuma, érkezés ideje, járatszám - Ezeket mind feltöltheted a profilodnál
Ötödik lecke: UTAZÁS ELŐTT
Bár egyes társaságok nem kérik és QR kóddal is csekkolhatsz de a küldött e-maileket mindig nyomtasd ki. Nincs nagyobb gáz, mint mikor meghal a telefonod és kínosan próbálod elmagyarázni, hogy hova csekkolnál be, vagy csomagokkal a kezedben babrálod a kijelzőt a rohanás közben. Légy profi, cetli a zsebben és mindent tudsz amit kell.